Reklama

Warsztaty do pozazdroszczenia

Kiedyś na papierze, dzisiaj za pomocą nowoczesnych programów, przez ostatnie lata na archaicznym sprzęcie, teraz mogą zazdrościć wszyscy. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie dobiega końca inwestycja modernizacji wyposażenia szkolnych warsztatów.

- W lipcu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z wojewodą na finansowanie tego zadania. Całość projektu wynosi prawie 7,5 mln zł, w tym dofinansowanie 3,5 mln zł. Na przełomie października i listopada na placu budowy wszedł główny wykonawca firma Domex. Przetargi na wyposażenie zakończyły się w czerwcu i już wtedy podpisane zostały pierwsze umowy na kwotę 3,5 mln zł. W tej chwili widzimy piękny obiekt, który miejmy nadzieję będzie służył długie lata –  podsumowuje Monika Makarewicz z garwolińskiego starostwa.

Co praktyka, to praktyka

REKLAMA


W nowych warsztatach uczniowie ZSP nr 2 kształcą się na przyszłych elektryków, budowlańców i mechaników samochodowych. – Wykonanie przez ucznia zadania praktycznie jest dużo lepsze niż teoria – spostrzega dyrektor Ewa Flaga. Jak dopowiada, już pierwsze wrześniowe dni pokazały, że warsztaty po remoncie robią wrażenie na młodzieży. – Uczniowie, którzy mają tu zajęcia robią nam dobrą propagandę w terenie. O zaletach warsztatów opowiedzą znajomych i najbliższym, a to mam nadzieję zaprocentuje w procesie rekrutacji – zaznacza.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w odświeżonych murach warsztatów, starosta podkreślał zaangażowanie pracowników starosta w milionową inwestycję. – Trud pracowników polegał na takim opracowaniu specyfikacji przetargowej, aby umożliwić konkurowanie firm, które chciały dostarczyć sprzęt. Później należało dokładnie nadzorować prace i dostarczany sprzęt – mówi włodarz. Starosta wymienia z nazwiska osoby zaangażowane w zadanie: Annę Szostak, Monikę Makarewicz, Grzegorza Rosłańca i Dariusza Tarczyńskiego.

Wstęga za miesiąc

Obecnie trwają jeszcze prace przy zagospodarowaniu terenu wokół budynku. Uroczyste otwarcie zmodernizowanych warsztatów planowane jest na 18 października. W tym roku ZSP nr 2 będzie gospodarzem Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość będzie elementem obchodów 45-lecia kształcenia zawodowego szkoły.

Jak wyglądały warsztaty kiedyś? W galerii zdjęcia z 2012 roku i aktualne.

łktagi: warsztaty  zsp 2  
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Komentarze  

 
-1 #4 ZamknięcieAndzrzej 2013-09-19 19:27
Cytuję zofia:
zawsze otwarcie,zeby mozna pobalowac za podatników kase.

Zawsze lepsze otwarcie niż zamknięcie, w końcu widać, że Garwolin rusza do przodu.
Cytować
 
 
+3 #3 supernauczyciel 2013-09-18 20:59
A co na to były starosta Woźniak, który na początku kadencji mówił o koniecznosci podniesienia kształcenia. Jakie zapewniał warunki do kształcenia to pokazuja niektóre zdjęcia, dobrze byłoby pokazać też do jakiej ruiny podczas poprzedniej kadencji doprowadzono warsztaty rolnicze w Mietnem.
Cytować
 
 
+4 #2 otwarciezofia 2013-09-17 11:35
zawsze otwarcie,zeby mozna pobalowac za podatników kase.
Cytować
 
 
+2 #1 Miętnehenik 2013-09-17 07:51
to teraz miętne chodzi w odstawke bo 2 ma lepsze warsztaty;) tylko żeby nie było jak w miętnem że sprze nie działa bo nie miał przeglądów;) piękne warsztaty;)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy


Kod antysapmowy
Odśwież

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu